تصویر روکش

درمانگاه

دردرمانگاه های مجهز بیمارستان مجموعه کامل و وسیعی از خدمات تشخیصی و درمانی چشم در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار دارد.

دردرمانگاه های مجهز بیمارستان مجموعه کامل و وسیعی از خدمات تشخیصی و درمانی چشم در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار دارد.

قدم اول در معاینات چشم مراجعه به یکی ازدرمانگاه های اپتومتری است که در آن یکی از اپتومتریستهای با تجربه ما با انجام بینائی سنجی دقیق میزان و حدت بینائی را تعیین می کند. پرسنل کارآزموده ما در پذیرش قدم به قدم مراجعین محترم را راهنمائی می کنند.

بیماری های عمومی چشم توسط بیشتر چشم پزشکان مورد بررسی، معاینه وتشخیص قرار می گیرند.

کاتاراکت یا آب مروارید از بیماری های شایع چشم پزشکی است که توسط بیشتر چشم پزشکان حاضر در درمانگاه به بهترین کیفیت مورد بررسی، تشخیص و درصورت نیاز عمل جراحی قرار می گیرد.

همچنین بررسی عیوب انکساری شامل نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم نیز توسط اغلب چشم پزشکان درمانگاه مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت درخواست بیمار برای رفع این عیوب و رهائی از عینک یا کنتاکت لنز برای عمل جراحی رفراکتیو برنامه ریزی می شود.

درصورتی که بیمار دچار یکی ار بیماری های قرنیه از قبیل قوز قرنیه یا کراتوکونوس، زخم قرنیه، کاتاراکت با شرایط پیچیده، عفونت حاد قرنیه، خشکی حاد چشم و یا یکی از بیماری های قسمت جلوئی چشم باشد و یا نیاز به پیوند قرنیه داشته باشد توسط همکاران ما به یکی از چشم پزشکان فوق متخصص بیماری های قرنیه و سگمان قدامی راهنمائی می شود. درصورت افزایش غیر طبیعی فشار داخل چشم که می تواند به تدریج به از دست دادن کامل بینائی منجر شود و جزو بیماری های تهدید کننده بینائی به شمار می رود مراجعه به چشم پزشک فوق متخصص گلوکوم ضروری است. اینگونه موارد معمولا نیاز به مراجعه مکرر و تحت نظر بودن مداوم دارد.

چشم پزشکان فوق متخصص بیمارستان نگاه در زمینه جراحی های پلاستیک و ترمیمی از بهترینها در این رشته به شمار می روند به طوری که برخی از آنان سبکهای ویژه ای در این خصوص عرضه نموده اند. این گروه در دو زمینه جراحی پلاستیک و زیبائی چشم و نیز جراحی ترمیمی برای باز سازی ناهنجاری های ساختارهای اطراف چشم از قبیل پلکها فعالیت می کنند.

چشم پزشکان فوق متخصص چشم اطفال به طور اختصاصی به معاینه ودرمان بیماری های چشم در نوزادان، کودکان ونوجوانان می پردازند. در بیمارستان نگاه شرایط خاصی برای کودکان که معمولا در مراجعه به مراکز درمانی دچار اظطراب می شوند در نظر گرفته شده است. متخصصین چشم اطفال با صبر و حوصله به درمان طیف وسیعی از عواض چشمی کودکان از وضعیت بینائی و تجویز عینک گرفته تا درمان بیماری های پیچیده اهتمام می ورزند.

همچنین درمان استرابیسم یا انحراف چشم در کودکان ونیز در بزرگسالان در حیطه تخصص این گروه قرار دارد. استرابیسم یک ناهنجاری در همتراز قرار گرفتن دو چشم به شمار می رود که 2 تا 4 در صد از جمعیت را شامل می شود.

درمان شامل عینک، تمرینات ویژه چشم و یا عمل جراحی می شود. چشم پزشکان فوق متخصص زجاجیه و شبکیه ( ویتره و رتین) به گونه ای تخصصی به درمان بیماری های این بخش از چشمها می پردازند.

بیشترین بیماران ویتره ورتین با عوارضی از قبیل رتینوپاتی دیابتی( آسیب رتین ناشی از بیماری قند)، استحاله ماکولا( قسمت مرکزی شبکیه)، دیستروفی شبکیه و یووئیت مراجعه می کنند.

درمان بیماری های ویتره ورتین شامل درمان داروئی، لیزر درمانی شبکیه، تزریق داخل زجاجیه و یا عمل جراحی می باشد که در بیمارستان نگاه به لطف وجود اساتید برجسته ، فوق متخصصان با تجربه و متبحر این درمانها به بهترین شکل صورت می گیرد.

درصورتی که بیمار با یکی از بیماری های چشمی مراجعه کند که علاوه بر چشم عصب بینائی یا راه های عصبی به مغز را نیز درگیر کرده باشد بیمار به چشم پزشک فوق متخصص نورو افتالمولوژی ارجاع داده می شود. برای آن دسته از بیماران که دچار کاهش شدید بینائی بوده و این عارضه با هیچ یک از فرآیندها ی جراحی، درمان داروئی و یا تجویز عینک و کنتاکت لنز درمان نشود و بیمار برای گذران زندگی روزمره نیاز به وسایل کمک بینائی داشته باشد اینگونه بیماران به درمانگاه کم بینائی (Low Vision ) ارجاع داده می شوند.

درمانگاه کم بینائی در بیمارستان نگاه با حضور کارشناسان حرفه ای و با تجربه درنوع خود از پشرفته ترین مراکز در این زمینه به شمار می رود. در اینجا با بهره گیری از ابزار و وسایل کمک بینائی با کیفیت برتر به بیمار کمک می شود تا بتواند آسانتر مطالعه کند، رانندگی کند، چهره ها را تشخیص دهد و تلویزیون مشاهد کند.

آموزشهای لازم برای استفاده مناسب از این ابزارها توسط کارشناسان درمانگاه به بیمار داده میشود. درمانگاه کنتاکت لنز یا لنز تماسی برای تجویز لنزهای سخت در بیماریهائی از قبیل کراتوکونوس ( قوز قرنیه) و یا لنز نرم به عنوان جایگزین عینک یا برای زیبائی به مراجعین خدمات لازم را ارائه میدهد. برای اطلاع بیشتر و درخواست وقت با شماره 23555 تماس حاصل نمائید.

طبقه اول بیمارستان

همه روزه به جز ایام تعطیل

     
آخرین بروز رسانی سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
ایجاد کننده 40
فایل ضمیمه #
کلمات کلیدی درمانگاه

٢٣٥٥٥

رویدادهای آتی