تصویر روکش

لیزیک / لازک

تجربه ، دانش و فن اوری نوین از ویژگی هائی هستند که انجام عملهای اصلاح عیوب انکساری چشم در بیمارستان نگاه را در سطح بالائی از موفقیت قرار داده اند

اگر چه اصلاح عیوب انکساری چشم شیوه ها و راه های گوناگونی دارد اما امروزه رایح ترین راه استفاده از لیزر اکسایمر برای برطرف کردن عیوب انکساری و بی نیاز شدن از عینک می باشد.

عیوب انکساری چشم شامل نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و پیر چشمی است که این آخری در سنین بعد از 40 سالگی به علت ایجاد وقفه در عملکرد تطابقی لنز طبیعی درون چشمها برای دیدن فواصل دور و نزدیک ایجاد می شود ومنجر به نیاز به استفاده از عینک برای مطالعه می شود.

اصلاح عیوب انکساری چشم توسط لیزر اکسایمر را اصطلاحا جراحی رفراکتیو می نامند و امروزه بیشترین شیوه های رایج در جهان برای انجام این جراحی دو شیوه لیزیک و لازک می باشد. در لیزیک ابتدا توسط دستگاهی به نام میکروکراتوم لایه ای از قرنیه برداشته می شود و سپسبر سطح میانی ایجاد شده از قرنیه لیزر تابانده می شود و با تغییر انحنای قرنیه و ایجاد انحنای جدید نیاز به عینک برطرف می شود. پس از آن لایه قرنیه به جای اولیه بازگردانده شده چشم برای چند روز پانسمان می شود تا به تدریج دید طبیعی به دست آید.

درلازک این عمل با کنار زدن لایه بسیار نازک سطح قرنیه انجام می شود و در واقع لیزر به سطح قرنیه تابانده می شود. تصمیم برای انجام عمل معمولا پس از معاینه توسط یکی از چشم پزشکان بیمارستان نگاه و انجام تصویر برداری ها و آزمایشهای لازم که به دقت انجام میگیرد صورت می پذیرد.

منظور از گذراندن این مراحل اطمینان از امکان انجام عمل برای فرد داوطلب و نیز نتایج موفقیت آمیز بعد از عمل می باشد. در صورت وجود شرایط خاص یا عدم امکان انجام عمل پزشک معاینه کننده توضیحات کامل را به مراجعه کننده داده وی را راهنمائی می نماید.

از آنجا که برخی از متخصصین بمارستان نگاه جزو نخستین پزشکانی بودند که عمل اصلاح عیوب انکساری چشم توسط لیزر اکسایمر را در ایران شروع کردند با بهره گیری از این تجربه ارزشمند و فراهم ساختن پیشرفته ترین دستگاه های روز در کنار دانش و تجربه درحال حاضر بیشتر چشم پزشکان بیمارستان نگاه عملهای جراحی رفراکتیو را در کیفیتی عالی و با کمترین عوارض به انجام می رسانند.

منفی یک

همه روزه به جز ایام تعطیل

     
آخرین بروز رسانی سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
ایجاد کننده 40
فایل ضمیمه #
کلمات کلیدی لیزیک

٢٣٥٥٥

رویدادهای آتی