بیمارستان نگاه و فن آوری نوین روز

نگاه و فن آوری نوین روز

   شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

 چشم عضوی کوچک است که دنیائی بزرگ از فرآیندهای دقیق، حساس و پیچیده آناتومیک و فیزیولوژیک را برای به دست آوردن بینائی شفاف و واضح را در خود جای داده است. از این رو به کارگیری دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته برای نیل به تشخیص دقیق بیماریهای چشمی و انجام درمانهای مؤثر، امری ضروری به نظر می رسد.

امروزه در مراکز پیشرفته چشم پزشکی در جهان، دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته  مورد استفاده قرار می گیرند که بیمارستان نگاه نیز از این امر مستثنی نیست. علاوه بر استفاده از تکنولوژی های مدرن در جراحی های چشمی، ابزارهای مدرن تشخیصی زیر در این بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند.

ابزارهای تشخیصی قرنیه:

  • دستگاه های توپوگرافی، ارب اسکن، ابرومتر، گالیله و تپولایزر برای  بدست آوردن مختصات و مشخصات قرنیه و نیز بررسی اعوجاج های قرنیه به ویژه برای ارزیابی قرنیه قبل از جراحی های رفراکتیو
  • دستگاه پاکی متری برای تعیین ضخامت قرنیه به ویژه برای ارزیابی قرنیه قبل از جراحی های رفراکتیو
  • دستگاه اسپکولار میکروسکوپ برای بررسی تعداد، شکل و اندازه سلولهای اندوتلیوم قرنیه. این آزمایش برای اطمینان از سلامت لایه اندوتلیوم قرنیه که نقشی اساس در حفظ ساختار این بخش از چشم را برعهده دارد، صورت می گیرد.

ابزارهای تشخیصی مربوط به عدسی چشم

  • تعیین دقیق قدرت لنز داخل چشمی برای کارگذاری در چشم ضمن انجام عمل کاتاراکت از عوامل اساسی در انجام موفقیت آمیز عمل به شمار می رود. این فر آیند درحال حاضر در بیمارستان نگاه با استفاده از دستگاه پیشرفته و دقیق IOLMaster  و نیز دستگاه Lenstar انجام میگیرد. علاوه بر این در موارد دشوار برای اطمینان از نتایج بدست آمده، دستگاه های تعیین قدرت لنز دیگر "اولتراسوند (A Scan)" نیز در دسترس می باشد.

ابزارهای تشخیصی مربوط به شبکیه و ته چشم

  • برای بررسی وضعیت شبکیه، دستگاه های متعدد ازاکوگرافی ساده توسط دستگاه B Scan گرفته تا دستگاه های پیشرفته OCT و آنژیوگرافی با فلورسئین یا ICG مورد استفاده قرار می گیرند. در شرایط خاص و برای بررسی های آناتومیک و دقیق تر چشم به ویژه تومورهای چشمی تصویر برداری با دستگاه UBM نیز در دسترس می باشد.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ابزارهای تشخیصی مربوط به میدان بینایی

  • دو دستگاه پریمتری هامفری به صورت همزمان برای تصویربرداری از میدان بینائی در خدمت مراجعه کنندگان قرار دارند و دستگاه GDX نیز به چشم پزشکان عزیز برای تشخیص آسیبهای احتمالی ناشی از بیماری گلوکوم کمک می کند.

الکتروفیزیولوژی

  • واحد الکتروفیزیولوژی بیمارستان چشم پزشکی نگاه، یکی از جامعترین و مجهزترین مراکز در نوع خود می باشد. در این واحد آزمایشات الکتروفیزیولوژیک از جمله (VEP – ERG – Pattern ERG - EOG) توسط کارشناسان کارآزموده و با تجربه در بهترین کیفیت انجام شده و سپس توسط متخصصان تفسیر می گردد.

​​​​​​​لیزرهای درمانی

  • لیزرهای درمانی در بیمارستان نگاه مجموعه کاملی از لیزرهای درمانی برای مقابله با برخی از عوارض چشمی به ویژه درناحیه شبکیه مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزات لیرزی زیر درحال حاضر به طور همزمان در خدمت چشم پزشکان گرامی قرار دارند.

              - لیزر YAG : برای کپسولوتومی خلفی و نیز ایریدوتومی

          - لیزر آرگون سبز، کریپتون قرمز و دایود برای درمان بیماری های عروقی شبکیه و رتینو پاتی ها.

         - لیزر PDT: بیمارستان نگاه یکی از معدود مراکزی است که این نوع لیزر را درکنارکارشناسان با تجربه برای درمان بیماری های خاص شبکیه در اختیار چشم پزشکان قرار داده است.

 


  فایل ضمیمه

٢٣٥٥٥

رویدادهای آتی