اصلاح عیوب انکساری

اصلاح عیوب انکساری

   پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۷

عیوب انکساری چشم به آن دسته از عوارض چشمی اطلاق می گردد که در آنها برای ایجاد تصویر واضح بر روی شبکیه و داشتن بینائی طبیعی نیاز به استفاده از لنز یا عینک وجود دارد. این عوارض عمدتا شامل نزدیک بینی، دوربینی، استیگماتیسم و پیر چشمی می باشند.

بدیهی است به دست آوردن دید طبیعی توسط عینک در شرایطی حاصل می شود که هیچگونه بیماری دیگری به ارگانهای چشم به ویژه شبکیه آسیب وارد نکرده باشد.

اگر چه اصلاح عیوب انکساری چشم به شیوه های متعدد انجام می شود اما امروزه رایج ترین و مطمئن ترین راه برای رهائی از عینک به منظور رسیدن به بینائی طبیعی انجام عمل جراحی با استفاده از لیزر اکسایمر است که اصطلاحا به آن جراحی رفراکتیو گفته می شود و در سطحی وسیع در جهان انجام می شود. طی این عمل انحنای قرنیه پس از انجام محاسبات دقیق به نحوی توسط لیزر تغییر می کند که نیاز به عینک یا عدسی برای ایجاد تصویر واضح بر روی شبکیه برطرف شود.

انجام موفقیت آمیز جراحی رفراکتیو تا حدود زیادی بستگی به تجهیزات به کار گرفته شده و بخصوص دستگاه لیزر اکسایمر دارد که اکنون پس از سالها از شروع اینگونه عملها به نحو قابل توجهی پیشرفت کرده است، اما بی تردید نمی توان مهارت و تجربه جراح را در برنامه ریزی برای رسیدن به بهترین نتیجه و نیز مدیریت شرایط بعد از عمل نادیده گرفت.

در بیمارستان چشم پزشکی نگاه جراحی رفرکتیو با بهره گیری از جدید ترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر اکسایمر صورت می گیرد و جراحانی که این عمل را انجام میدهند از تجربه و تبحر بالائی در این زمینه برخوردارند به نحوی که برخی از آنان جزو نخستین جراحانی هستند که این نوع عمل را در ایران انجام داده اند و از تجربه طولانی آنها برای ارتقای کیفیت عمل در بیمارستان بهره بسیار برده می شود.

اگر چه اکنون نزدیک به 25 سال است که جراحی رفراکتیو در ایران انجام می شود اما طی این سالها فن آوری دستگاه ها به نحو بسیار ملموسی بهبود و ارتقا یافته و به درجه بالائی از امنیت و اطمینان رسیده است.

در سالهای آغازین این عمل عمدتا برای عیوب انکساری ساده انجام میشد اما امروزه به لطف تکنولوژی مدرن و پیشرفته و با استفاده از تجهیزاتی که طی این سالها به سامانه لیزراکسایمر افزوده شده این گونه عملها برای حالتهای پیچیده عیوب انکساری به منظور کم کردن میزان اعوجاج های چشمی نیز انجام می شود.

جراحی رفراکتیو با استفاده از لیزر اکسایمر عمدتا به دو روش لیزیک و لازک صورت میگیرد. جراح شما پس از انجام بررسی های لازم توضیجات ضروری در این موارد را در اختیار شما قرار خواهد داد. در لیزیک لایه ای از قرنیه توسط دستگاهی مخصوص برداشته می شود و با تاباندن لیزر روی سطح ایجاد شده انحنای لازم برای کسب دید طبیعی ایجاد می شود. سپس لایه برداشته شده مجددا در جای خود جایگزین می شود و جراح دستورات لازم را میدهد. درعمل لازک پوسته نازک سطح قرنیه کنار زده می شود و تغییر انحنای قرنیه توسط لیزر در سطح قرنیه انجام می شود و چشم با استفاده از لنز تماسی پانسمان می شود.

تمامی شیوه های جراحی رفراکتیو در بیمارستان چشم پزشکی نگاه با بهره برداری از آخرین نسل دستگاه های لیزر اکسایمر و با بهره گیری از تجربه و تبحر جراحان بیمارستان در بهترین کیفیت انجام می گیرد.

پیش از تصمیم گیری به انجام عمل و پس از معاینه و بررسی های اولیه، تصویربرداری دقیق و کامل از چشم به عمل می آید تا از عدم وجود هرگونه مانع برای انجام عمل وموفقیت آمیز بودن نتیجه اطمینان حاصل شود و آنگاه جراح مناسب ترین شیوه را برای انجام عمل شما در نظر میگیرد.

هزینه انجام عمل لیزیک و لازک در بیمارستان نگاه طبق تعرفه تعیین شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت می گردد. اگر درنظر دارید عمل خود را تحت پوشش یکی از بیمه ها یا اداره و سازمان خود انجام دهید با توجه به وجود شرایط متفاوت لطفا حتما قبل از اقدام به انجام عمل از شرایط مربوط به خدمات بیمه ای و درمانی مربوط به خود مطلع شوید.

ما در بیمارستان نگاه همواره در تلاش هستیم تا آخرین دست آوردهای علمی و فن آوری را در خدمت شما هموطنان عزیز قرار دهیم. 


  فایل ضمیمه

٢٣٥٥٥

رویدادهای آتی