درمانگاه کنتاکت لنز

درمانگاه کنتاکت لنز

   سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

اگر چه استفاده از لنزهای تماسی یا کنتاکت لنز موجب رهائی از مزاحمت عینک می شود و به نظر ابزاری آسان برای برخورداری از ظاهری مناسب به نظر می رسد اما واقعیت آن است که لنز تماسی نیز یک وسیله پزشکی به شمار می رود و تجویز آن نیاز به دانش لازم و استفاده از آن نیاز به مراقبت آگاهانه دارد که انجام این امر فقط در حیطه کارشناسان متخصص قرار دارد.

پیش از تصمیم به استفاده از کنتاکت لنز باید آزمایشها ومعاینات لازم صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که هیچ مانعی برای انجام این کار وجود ندارد. پس از آن اپتومتریستهای خبره بیمارستان چشم پزشکی نگاه با تجربه طولانی در این خصوص لنز تماسی مناسب از نظر نوع، مدل، جنس، اندازه ورنگ را برای شما تجویز خواهند کرد.

حالا مرحله مهم دیگری باید انجام شود و آن نحوه صحیح جایگذاری لنز درچشم و خارج ساختن آن و نیز ارائه راهنمائی های لازم به منظور پیشگیری از بروز هرگونه عارضه به ویژه عفونت.

پس از اطمینان از اینکه همه مراحل فوق به خوبی انجام گردیده و آموزش های لازم ارائه شده اند شما میتوانید لنز خود را با آرامش خیال استفاده نمائید.

توصیه می شود طی دوهفته نخست استفاده از کنتاکت لنز برای اطمینان از سلامت کار یک یا دو بار به درمانگاه کنتاکت لنز مراجعه و مورد معاینه قرار گیرید.


  فایل ضمیمه

٢٣٥٥٥

رویدادهای آتی